Víno jako dárek k narozeninám aneb Jak si to u nikoho nerozlít?

Žádná oslava narozenin se neobejde bez láhve vína. Spojte příjemné s užitečným a zvolte jako dárek luxusní víno v dárkovém balení. Při výběru toho pravého vína přihlédněte k věku oslavence, jeho vytříbeným chutím nebo oblíbené cestovatelské destinaci.

Víno jako ideální dárek k narozeninám

Víno je ideálním adeptem na dárek k narozeninám. Obdarovaného jím totiž potěšíte hned dvakrát – poprvé při předání a podruhé, když víno otevře a konečně ochutná. Není však víno jako víno. Chcete-li, aby váš dárek byl skutečně unikátní, pak zvolte luxusní archivní víno, které zrálo dlouhé roky ve vinném sklepě. Každá láhev archivního vína vypráví jedinečný příběh, který stojí za to si vychutnat do posledního doušku. 

Vinařský tip: Abyste vybrali dokonalé archivní víno k narozeninám, nemusíte být znalci. Nejčastěji se budete orientovat podle ročníku vína a jeho odrůdy.

víno k narozeninám

 
Jak vybrat víno jako dárek k narozeninám

Při výběru archivního vína mějte na paměti, koho jím chcete obdarovat. Obecně lze říci, že ženy tíhnou spíše k lehkým a svěžím vínům, případně vínům dezertním, zatímco muži dávají přednost vínům těžší a plné chuti.

Dárkové víno však můžete vybírat i podle dalších kritérií – například dle ročníku, vinařské oblasti nebo dle klasifikace. 

Víno podle ročníku

Dejte oslavenci najevo, že jste nad výběrem dárku skutečně přemýšleli, a věnujte mu láhev archivního vína z roku jeho narození. Nemusíte se však omezovat jen na jednoduché počty. Co takhle vytvořit k 60. narozeninám dárkovou sadu tří vín zrajících krásných 20 let?

Vinařský tip: Dárkovou kolekci vín vytvoříte jednoduše tak, že vybraná vína vložíte do dárkové krabice na víno, která pojme až čtyři láhve.

archivní vína k narozeninám


Víno podle oblasti
 

Znáte oslavence dobře a víte, kam rád cestuje? Pak se při výběru vína k narozeninám zaměřte na oblast původu. Milovníci italské přírody si vychutnají vína z vyhlášených vinařských regionů, jako je Toskánsko nebo Piemont

Kromě italských vín si u nás můžete koupit archivní vína z prosluněné Francie, Portugalska nebo Španělska, a to i ve podobě degustační sady vín.

degustační sada vín itálie


Víno podle klasifikace

Nevíte-li si s výběrem toho pravého archivního vína rady, spolehněte se na odborníky. Ve Francii se vína už od roku 1855 hodnotí dle klasifikace Grand Cru Classé, do které se řadí jen ta nejlepší vína z Bordeaux

Víte, že klasifikace Grand Cru Classé vznikla na popud Napoleona III., a to při příležitosti světové výstavy konané v Paříži?

Pro luxusní dárek k narozeninám tak zamiřte například do vinařské apelace Pauillac. Ta je domovem hned tří vín, která se zařadila do pětice nejlepších vín z Bordeaux podle klasifikace Grand Cru Classé: konkrétně se jedná o Chateau Lafite Rothschild, Chateau Mouton Rothschild a Chateau Latour

Sázka na jistotu

Stále si nejste jistí, kterým vínem se oslavenci trefíte do chuti? Vsaďte na osvědčená vína, která nikdy nezklamou. Doporučit vám můžeme následující vína z naší nabídky.

  • Chardonnay – francouzské víno, které je základem těch nejlepších vín Burgundska a jednou ze tří nejvýznamnějších odrůd pro výrobu pravého Šampaňského, tedy šumivých vín vyráběných v Champagni
  • Barolo – plné červené víno tmavé barvy, kterému se přezdívá víno králů. Vyrábí se výlučně z odrůdy Nebbiolo, zraje v dubových sudech a nejlépe si ho vychutnáte zhruba po 10 letech archivace.
  • Chianti (vyslovuje se kjan-ti) – slavné červené víno se symbolem černého kohouta má původ ve slunném Toskánsku. Minimální doba stárnutí je pro Chianti Classico okolo 7 měsíců v dubových sudech.
  • Brunello di Montalcino – sytě červené víno z Toskánska, které se pyšní označením DOCG, což je nejvyšší stupeň hodnocení italských vín.
  • Ryzlink rýnský – víno pocházející z německého Moselu, kterému odborníci neřeknou jinak než král bílých vín.
  • Portské – vynikající, silné a sladké víno, které je historicky pevně spjato s městem Porto na severu Portugalska.

Vytvořte dárkovou kolekci vín

Dejte dohromady hned několik vín, která budou vyprávět jedinečný příběh. Například cestovatelé a dobrodruzi ocení dárkovou sadu vín z různých koutů světa, díky které se každý večer ocitnou v jiné zemi.

A jaký bude ideální dárek pro opravdové znalce a milovníky vína? No přece kolekce vín určených k archivaci, na jejichž otevření si dotyčný ještě nějaký ten pátek počká. Pokud zvolíte vína stejného ročníku i odrůdy, bude mít oslavenec možnost otevřít každý rok jednu láhev a sledovat, jak se vlastnosti a kvalita vína s časem mění.

Luxusní víno si zaslouží dárkové balení

Víno se nesluší předávat oslavenci jen tak, zvlášť pokud se jedná o luxusní ročníkové víno. Vložte ho proto do elegantní dárkové krabice na víno, která pojme dvě lahve, tři lahve, nebo dokonce čtyři lahve vína

Vinařský tip: K dárkovému balení vína doporučujeme přidat také speciální otvírák na archivní vína. Pomocí něj lze otevřít i velmi stará vína, aniž by došlo k poškození korku.

dárkové krabice na víno


Nechte víno doručit přímo oslavenci
 

Víno v dárkovém balení vám doručíme do 2 pracovních dnů. Pokud ale řešíte dárek na poslední chvíli, po dohodě vám víno dodáme expresně – po Praze během několika hodin, mimo Prahu do druhého dne.

Přejete si víno jako dárek k narozeninám doručit přímo oslavenci? NapIšte nám tuto informaci do poznámky a my vše zařídíme. Oslavenci předáme dárkové víno s věnováním, ostatní doklady najdete ve svém e-mailu.   


Nevíte si s výběrem archivního vína nebo dárkového balení rady? Zavolejte nám na telefonní číslo 737 050 950 nebo napište. Společně vymyslíme dárek, který vykouzlí úsměv na tváři!