ČERVENÁ VÍNA

Hledáte kvalitní červené víno? Vyzkoušejte vína jak ze světových, tak menších rodinných vinařstvích, která si vás získají svou vyváženou chutí a osobitým charakterem. Oproti bílým vínům jsou vína červená chuťově výraznější a silnější. Mnozí z nás se k nim musí doslova propít...

Ochutnejte: ● francouzská červená vínaitalská červená vínašpanělská červená vínaportugalská červená vínaněmecká červená vína

Víte, že červená vína spadají převážně do kategorie suchých a polosuchých vín? Jestliže tedy hledáte sladké červené víno, zvolte dezertní víno. Nebo si prohlédněte nabídku bílých vín.

Jak vybrat to nejlepší červené víno? Jedna z cest je zaměřit se na odrůdy, z nichž každá má jinak výrazné třísloviny.

  • Ovocnější a plné odrůdy – v jejich chuti se kromě výraznějšího ovoce objevují tóny čokolády nebo tabáku. Patří sem oblíbený Merlot, Malbec nebo Primitivo.
  • Odrůdy s vyšší tříslovinou – jedná se o odrůdy, jejichž kvalita je ověřena časem – vznikají z nich vína jako např. Brunello, Barbaresco nebo Barolo. Tato dlouhověká archivní vína si vychutnáte i po mnoha letech.
  • Odrůdy s nižší tříslovinou – špičková červená vína s nevýraznou tříslovinou vás překvapí svou komplexní, a přesto lehkou chutí. Ochutnejte například Pinot Noir (Rulandské modré) a hned pochopíte, o čem mluvíme. 

Proměňte pití červeného vína v událost. Lehkým červeným vínům svědčí teplota kolem 12–15 °C, ta vyzrálá vyniknou nejlépe při teplotě 14–18 °C. Červené víno podávejte ve větších a širších sklenicích, aby se snadněji otevřelo a naplno se projevila jeho komplexní chuť. Sklenici naplňte jen do třetiny, abyste s ní mohli lehce zakroužit – lépe se tak uvolní vinné aroma.

Červená vína se perfektně hodí k archivaci. S přibývajícími léty je víno chuťově přístupnější a harmoničtější, jeho chutě a vůně se rozvíjejí a naplno se projevuje jeho potenciál. Každá láhev archivního vína je naprostým originálem, který obstojí jako luxusní dárek k narozeninám, výročí svatby nebo třeba k narození potomka.

 Většinu vín z naší nabídky sami pečlivě vybíráme a dovážíme. Díky tomu naše vína dokonale známe a umíme vám poradit s jejich výběrem. Neváhejte nám proto zavolat na telefonní číslo 737 050 950 nebo napsat.

 

 

Nejprodávanější

Stránka 1 z 43 - 510 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 43 - 510 položek celkem