BÍLÁ VÍNA

Hledáte kvalitní bílé víno? Vyzkoušejte lahodná vína ze světových vinařství, která si vás získají svou zářivou barvou, svěží chutí a opojnou vůní. Bílá vína bývají zpravidla jemná a lehká, v jejich chuti převládají ovocné tóny a ve vůni dominují květiny.

Jak vybrat to nejlepší bílé víno? To záleží na tom, zda holdujete spíše svěžím a suchým vínům, nebo preferujete vína plnější či sladká.

  • Suchá bílá vína oplývají citrusovými tóny, které vás osvěží v horkých letních dnech. Zároveň se skvěle doplňují s lehčími jídly, jako jsou saláty, těstoviny nebo kuřecí a krůtí maso. Až nastane ta pravá příležitost, ochutnejte Riesling (Ryzlink rýnský), Pinot Gris (Rulandské šedé), Sauvignon Blanc nebo Gruner Veltliner (Veltlínské zelené).
  • Sladká bílá vína jsou chuťově spíše medová a působí plněji, proto si je nejlépe vychutnáte za zimních večerů u krbu. Kombinovat se dají s výrazným masem, kořeněnými pokrmy a vyzrálými sýry, perfektně si ale rozumějí také se sladkými dezerty. Mezi sladká bílá vína se řadí například Pálava, neměcké či alsaské Rieslingy, botrytická vína odrůd Sauvignon a Sémillon ze Sauternes.

Proměňte pití bílého vína v událost. Před otevřením dejte víno vychladit a podávejte ho při teplotě 8–12 °C. Použijte k tomu vhodný typ skleniček – např. na Riesling jsou vhodné užší skleničky, na Chardonnay naopak o něco širší. Skleničky se plní maximálně do poloviny, aby se buket vína mohl naplno rozvinout.

Víte, že bílá vína se vyznačují širokou paletou odstínů barev, a to od velmi světlé až po medově zlatou, která je typická pro Chardonnay zrající v dubových sudech? Obecně platí, že mladá a zralá jakostní vína se vyznačují různě intenzivní zelenkavou barvou se žlutým odstínem.

Většinu vín z naší nabídky sami pečlivě vybíráme a dovážíme. Díky tomu naše vína dokonale známe a umíme vám poradit s jejich výběrem. Neváhejte nám proto zavolat na telefonní číslo 737 050 950 nebo napsat.

 

Nejprodávanější

Stránka 1 z 8 - 88 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 8 - 88 položek celkem