ARCHIVNÍ ROČNÍKOVÁ VÍNA

Člověk zraje jako víno. A s ním i jeho vzpomínky.

Připomeňte si kulaté výročí svatby, 60. narozeniny svých rodičů nebo oslavte úspěšnou promoci svého potomka. Archivní víno vybrané dle ročníku je originálním dárkem k nejrůznějším příležitostem, které stojí za připomenutí. 

Za archivní vína považujeme vína s dobrým potenciálem zrání vyznačující se vyšším obsahem kyselin, alkoholu a cukru. Jejich zrání probíhá nejprve v sudech, posléze v lahvích v daném vinařství a do prodeje se uvádějí nejdříve tři roky po sklizni, jelikož s přibývajícími lety získávají na chuti a vůni. Aby jejich zrání probíhalo správně, láhve s vínem se skladují v horizontální poloze ve tmě, v optimální relativní vlhkosti a při stálé teplotě kolem 10 °C. Stejná vinice, odrůda i postup zpracování každý rok přinesou jiný výsledek. Díky tomu dnes můžete ochutnat víno, které se urodilo v roce vašeho narození, svatby nebo jiné významné události, a pokaždé při tom ve sklence objevit zcela nové chutě a vůně.

A jaká vína se hodí k archivaci? Podmínek pro archivaci je více, ale obecně můžeme z červených vín doporučit Cabernet Sauvignon, Merlot a Pinot Noir. Výborný potenciál zrání mají také červená vína z odrůd Nebbiolo nebo Sangiovese ze slunného Toskánska. Z bílých vín pak volte ideálně Chardonnay, Riesling nebo odrůdy používané při výrobě sladkých vín Sauternes – Sauvignon a Sémillon.

 

Nejprodávanější

Stránka 1 z 26 - 304 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 26 - 304 položek celkem