ITÁLIE

Italská bílá vína ze severu si vás získají svou svěží a ovocnou chutí. Čím více na jih se vydáte, tím těžší a opulentnější vína můžete ochutnat. Sklenka bílého vína se perfektně hodí k mořským plodům, rybám a salátům, jednu nebo dvě ale můžete použít i při vaření. Co by bylo třeba takové pravé italské rizoto bez suchého bílého vína?

Poznejte všechny chutě bílého vína z italských vinic. V severně ležících oblastech Piemont a Veneto se rodí svěží a elegantní vína, kterým vévodí odrůdy Chardonnay, Arneis, Sauvignon blanc a Moscato. Naopak jih Itálie nabízí plnější vína s exotickými ovocnými tóny.

Skutečně unikátní příběh se skrývá v láhvi vína Gaia & Rey, které se zrodilo v roce 1983 na piemontské vinici Giovanniho Gaja. První Chardonnay vyprodukované v oblasti Piemont a první italské bílé víno, které bylo školeno v sudech typu barrique, nese jméno jeho dcery a babičky. Pokud hledáte italské bílé víno pro speciální příležitost, toto víno vás nezklame. Nabízí intenzivní plné aroma a opulentní chuť s tóny vyzrálých broskví, ananasu a kandovaného zázvoru se stopou vanilky.

Italské bílé víno potěší také jako dárek k narozeninám nebo k výročí. Zabalte ho do dárkové krabice, která pojme až čtyři láhve vína.

 

Nejprodávanější

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem