FRANCIE

Francouzská bílá vína jsou vesměs svěží a ovocná s jemnou kyselinkou. V každé láhvi se ale skrývá jedinečná kombinace vůní a chutí, která vypráví svůj vlastní příběh. Vezměte si třeba takové Chardonnay. Už po prvním doušku budete mít pocit, že sedíte pod rozkvetlými akátovníky a snídáte čerstvě upečený apple pie se skořicí a vanilkou zdobený plátky papáji. Podobně jedinečné zážitky vám přinesou i další odrůdy francouzského bílého vína. Poznejte je všechny z pohodlí svého domova a nechte se překvapit tím, co naleznete v lahvi vína Sauvignon Blanc, Sémillon nebo Muscat.

Poznejte všechny chutě bílého vína z francouzských vinic.

  • Pokud jste se rozhodli procestovat Francii od severu k jihu, jednou z vašich prvních zastávek bude vinařská oblast Champagne. Domov šampaňského, ale také odrůdy Pinot Noir nebo Chardonnay.
  • V Alsasku se daří suchým bílým vínům s vyšší kyselostí a ovocnou chutí a najdete zde také sladká vína zejména z významných GG poloh. Vynikají mezi nimi zejména Riesling, Pinot Gris a také Gewurztraminer
  • Toužíte po osvěžující sklence vína s výraznou kyselinkou? Zavítejte do vinařské oblasti rozkládající se podél břehů řeky Loiry a vychutnejte si Sauvignon Blanc, Chenin Blanc nebo Muscadet.
  • Bordeaux a Burgundsko zásobují svět převážně červenými víny. I mezi nimi ale najdete ovocná bílá vína plné chuti, kterým dominuje v Bordeaux Sauvignon a Sémillon, v Burgundsku zase Chardonnay.

Francouzské bílé víno potěší také jako dárek k narozeninám nebo k výročí. Zabalte ho do dárkové krabice, která pojme až čtyři láhve vína.

 

 

Nejprodávanější

Stránka 1 z 6 - 61 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 6 - 61 položek celkem