RŮŽOVÁ VÍNA

Hledáte kvalitní růžové víno? Vyzkoušejte lahodná vína z francouzských vinařství, která vás na první pohled zaujmou širokou paletou odstínů růžové barvy. Kromě toho oplývají ovocnou chutí, opojnou vůní a jsou lehká, proto neodmyslitelně patří k jarním a letním měsícům.

Jak vybrat dokonalé růžové víno? Doporučujeme vám řídit se dle svých chuťových preferencí. Polosuchá růžová vína bývají nasládlá, zatímco suchá růžová vína se vyznačují pikantní kyselinkou a krásnou ovocnou vůní. Obecně platí, že růžová vína je vhodné pít spíše mladší, do stáří dvou let.

Jak správně servírovat růžové víno? Nejlépe si ho vychutnáte trochu podchlazené (na 7–9 °C), tím si víno zachová svou ovocnost a svěžest. Skvěle se snoubí s chutí grilovaných pokrmů, zeleninových salátů a mořských plodů, takže pokud hledáte víno na piknik nebo zahradní grilování, máte svého favorita.

Víte, že růžová vína se nevyrábějí smícháním bílého a červeného vína? Možná byste se divili, ale tato domněnka mezi lidmi stále přetrvává. A jak je to tedy ve skutečnosti? Růžová vína neboli rosé se vyrábějí z odrůd modrých hroznů, a to metodou krátkého naležení rozemletých hroznů (rmutu).


Většinu vín z naší nabídky sami pečlivě vybíráme a dovážíme. Díky tomu naše vína dokonale známe a umíme vám poradit s jejich výběrem. Neváhejte nám proto zavolat na telefonní číslo 737 050 950 nebo napsat.

 

Nejprodávanější

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem