Víme, jak vybrat to nejlepší víno k výročí

Víno je vděčným dárkem k výročí, který obdarovaného potěší hned dvakrát. Poprvé při předání a podruhé v momentě, kdy ho otevře a ochutná. Mezi víny se vyjímají zejména ročníková vína, která však nehledejte v regále supermarketu. Kvalitní víno s jedinečným příběhem na vás totiž čeká v archivu. 

Víno k výročí seznámení

Výročí seznámení s vaším protějškem se neobejde bez romantické večeře při svíčkách. Chybět nesmí ani láhev luxusního vína – ideálně toho archivního, které uzrálo ve stejném roce, kdy jste se s partnerem poprvé spatřili a přeskočila mezi vámi pověstná jiskra.

Vinařský tip: Prohlédněte si naši nabídku archivních vín k výročí. Nenašli jste víno z roku, který hledáte? Kontaktujte nás a my uděláme vše pro to, abychom vaše vysněné víno sehnali.

Víno k výročí svatby

Výročí svatby je skvělou příležitostí k připomenutí si společně strávených let s vaším partnerem či partnerkou. Vyjádřete svou lásku červeným nebo bílým vínem z archivu, které zraje stejně dlouho jako vaše manželství. 

Kromě symboliky let se zaměřte také na původ vína. Strávili jste líbánky ve Francii? Sestavte dárkovou kolekci vín z francouzských vinic, která vaší drahé polovičce vykouzlí úsměv na tváři. U nás najdete dárková vína z těch nejvyhlášenějších vinařských oblastí Francie, jako je Bordeaux, Burgundsko nebo třeba Champagne.

Víno k výročí narození potomka

Výchova potomka dokáže člověka vyčerpat. Udělejte si proto s partnerem radost a narozeniny svého dítěte oslavte sklenkou bílého nebo červeného vína. Narodilo se vaše dítko v roce 2007? Pak ochutnejte archivní víno z téhož ročníku. 

Vinařský tip: Nakupte si ročníkové víno do zásoby. Pokud zvolíte vína stejné odrůdy, umožní vám to otevřít každý rok jednu láhev a sledovat, jak se vlastnosti a kvalita vína s časem mění.

Víno k výročí založení firmy

Máte ve svém okolí úspěšného podnikatele, který má za sebou mnohé kariérní vzestupy a pády? Oslavte s ním významné firemní nebo podnikatelské výročí a překvapte ho lahví archivního vína. Vsaďte na symboliku čísel a zvolte víno z roku založení firmy nebo víno z roku prvního většího úspěchu.

Vinařský tip: Archivní vína u nás vyberete snadno podle ročníku, který se k danému výročí vztahuje. Darujte například vína jako stvořená ke třiceti letům úspěšného podnikání.

Víno k výročí nástupu do práce

Máte v práci kolegu nebo podřízeného, jehož si skutečně vážíte? Pak se domluvte s ostatními zaměstnanci a společně ho překvapte vínem z roku, kdy poprvé nastoupil do firmy nebo na svou současnou pozici. Jestliže u vás pracuje od roku 2001, věnujte mu archivní víno z téhož roku.

ročníková vína k výročí 2001


Čím potěšit skutečného znalce vína?
 

Obáváte se, abyste při výběru vína nešlápli vedle? Ideálním dárkem pro milovníky vína je degustační sada vín z různých koutů světa nebo osvědčená vína světového formátu, která zaručeně nezklamou. Doporučit můžeme například:

  • Chardonnay – francouzské víno, které je základem těch nejlepších vín Burgundska a jednou ze tří nejvýznamnějších odrůd pro výrobu pravého Šampaňského, tedy šumivých vín vyráběných v Champagni
  • Barolo – plné červené víno tmavé barvy, kterému se přezdívá víno králů. Vyrábí se výlučně z odrůdy Nebbiolo, zraje v dubových sudech a nejlépe si ho vychutná zhruba po 10 letech archivace.
  • Chianti (vyslovuje se kjan-ti) – slavné červené víno se symbolem černého kohouta má původ ve slunném Toskánsko. Minimální doba stárnutí je pro Chianti Classico okolo 7 měsíců v dubových sudech.
  • Brunello di Montalcino – sytě červené víno z Toskánska, které se pyšní označením DOCG, což je nejvyšší stupeň hodnocení italských vín.
  • Ryzlink rýnský – víno pocházející z německého Moselu, kterému odborníci neřeknou jinak než král bílých vín.
  • Portské – vynikající, silné a sladké víno, které je historicky pevně spjato s městem Porto na severu Portugalska.

Nebo vsaďte na jistotu a věnujte dotyčnému dárkový poukaz na víno dle vlastního výběru. U nás seženete poukaz v hodnotě od 500 do 10 000 korun, který platí na celý sortiment.

dárkový poukaz na váno 1500

Luxusním vínům sluší dárkové balení

Víno se nesluší předávat oslavenci jen tak, zvlášť pokud se jedná o luxusní ročníkové víno. Vložte ho proto do elegantní dárkové krabice na víno, která pojme dvě lahve, tři lahve, nebo dokonce čtyři lahve vína

Vinařský tip: K dárkovému balení vína doporučujeme přidat také speciální otvírák na archivní vína. Pomocí něj lze otevřít i vína úctyhodného stáří, aniž by došlo k poškození korku.

otvírák na archivní vína


Dárkové víno doručíme i expresně
 

Víno v dárkovém balení vám doručíme do 2 pracovních dnů. Pokud ale řešíte dárek na poslední chvíli, po dohodě vám víno dodáme expresně – po Praze během několika hodin, mimo Prahu do druhého dne.

Přejete si víno jako dárek k výročí doručit přímo oslavenci? NapIšte nám tuto informaci do poznámky a my vše zařídíme. Oslavenci předáme dárkové víno s věnováním, ostatní doklady najdete ve svém e-mailu.   


Nevíte si s výběrem archivního vína nebo dárkového balení rady? Zavolejte nám na telefonní číslo 737 050 950 nebo napište. Společně vymyslíme dárek, který vykouzlí úsměv na tváři!