6 jedinečných tipů na dárek pro milovníky vína

Víno je ideálním dárkem k téměř jakékoliv příležitosti. Ale co když je oslavencem skutečný znalec, který pozná kvalitní víno ještě dřív, než ho ochutná? Nemějte obavy – v dnešním článku vám poradíme, jak vybrat dokonalý dárek i pro ty nejnáročnější milovníky vína.

Archivní víno s příběhem

Sháníte-li osobitý dárek k narozeninám, zvolte archivní víno z roku narození oslavence. Takové víno vypráví jedinečný příběh, který je výsledkem působení terroiru, pečlivého sběru hroznů a ještě pečlivější archivace v ideálních podmínkách.

Vinařský tip: Darujte oslavenci Prosecco z rodinného vinařství Carpené Malvolti, které má vskutku mimořádnou historii. Vinařství založil Antonio Carpené už v roce 1868. Jedná se tak o vůbec první vinařství v Itálii, které produkovalo ikonické šumivé víno a které již v roce 1924 vytvořilo první etiketu s názvem Prosecco.

U nás seženete nejen archivní víno ke kulatinám. Nabízíme také vína stará 18, 33 nebo třeba 51 let, stačí si zvolit ten správný ročník.

ročníková vína dárek pro milovníky vína


Vína z prestižní kategorie Grand Cru Classé
 

Nevíte-li si s výběrem toho pravého archivního vína rady, spolehněte se na odborníky. Například ve Francii se vína už od roku 1855 hodnotí dle klasifikace Grand Cru Classé, do které se řadí jen ta nejlepší vína z Bordeaux

Víte, že klasifikace Grand Cru Classé vznikla na popud Napoleona III., a to při příležitosti světové výstavy konané v Paříži?

Pro luxusní dárek k narozeninám tak zamiřte například do vinařské apelace Pauillac. Ta je domovem hned tří vín, která se zařadila do pětice nejlepších vín z Bordeaux podle klasifikace Grand Cru Classé: konkrétně se jedná o Chateau Lafite Rothschild, Chateau Mouton Rothschild a Chateau Latour

vína z pauillacu


Osvědčená vína ze světových vinařství
 

Stále si nejste jistí, kterým vínem se oslavenci trefíte do chuti? Vsaďte na osvědčená vína z vyhlášených vinařství, která nikdy nezklamou. Doporučit vám můžeme následující vína z naší nabídky.

  • Francouzská vína z apelace Sauternes se vyrábějí výhradně z botrytizovaných hroznů napadených ušlechtilou plísní Botrytis cinerea. Vyznačují se výrazně sladkou chutí a nejlépe si je vychutnáte v kombinace s lehce pikantní asijskou kuchyní.
  • Barolo pocházející z italského Piemontu se po právu označuje za krále vín. Vyrábí se výhradně z modré odrůdy Nebbiolo, zraje v dubových sudech a pyšní se označením DOCG – nejvyšším stupněm hodnocení italských vín.
  • Portské je ideálním dárkem pro milovníky dezertních vín. Jedná se o velmi silné a sladké víno, které je historicky pevně spjato s městem Porto na severu Portugalska.
  • Bílá vína z odrůdy Chardonnay se vyznačují plnou, harmonickou chutí s výrazným aroma. Není proto divu, že jsou základem těch nejlepších vín Burgundska a jednou ze tří nejvýznamnějších odrůd pro výrobu pravého Šampaňského, tedy šumivých vín vyráběných v Champagni.

Víno, které pije sama anglická královna

Kdo by nechtěl ochutnat víno, které pije sama anglická královna Alžběta II.? V naší nabídce jedno takové víno skutečně najdete. Konkrétně se jedná o portugalské víno Madeira, které se vyrábí z odrůdy Boal (někdy psáno Bual). Vyznačuje se intenzivní chutí, v níž převládají tóny sušeného ovoce a ořechů, a má velmi dlouhý závěr v ústech.

Degustační sada vín

Pokud neznáte oslavencovi chutě a preference, vsaďte na již sestavenou degustační sadu vín z různých koutů světa. Nebo si vytvořte vlastní dárkovou kolekci vín, která bude ušitá na míru daného člověka. Poslouží vám k tomu dárková krabice na víno, která pojme až čtyři láhve vína. 

A jak vína zkombinovat? Pohrajte si se symbolikou čísel a k 60. narozeninám darujte tři archivní vína zrající krásných 20 let. Nebo se zaměřte na oblast, odkud vína pocházejí. Víte-li, že dotyčný obdivuje italskou přírodu nebo rád cestuje po francouzském venkově, zcela jistě mu udělá radost dárková sada vín z tamních vinařství.

degustační sada vín itálie


Dárkový poukaz na víno
 

Vždycky můžete vsadit na jistotu a věnovat dotyčnému dárkový poukaz na víno dle vlastního výběru. U nás seženete poukaz v hodnotě od 500 do 10 000 korun, který platí na celý sortiment.

Dárek pro milovníky vína luxusně zabalte

Víno oslavenci nezapomeňte předat v luxusním dárkovém balení, ve kterém se bude náležitě vyjímat. Skvělou volbou je dárková krabice na víno ze světlého borovicového dřeva nebo dárkový box na víno vystlaný dřevěnou slámou.

Tip: K dárkovému balení vína doporučujeme přidat také speciální otvírák na archivní vína. Pomocí něj lze otevřít i vína úctyhodného stáří, aniž by došlo k poškození korku.

dárkové krabice na víno

 

Dárek pro milovníky vína doručíme i expresně

Bezpečně zabalené víno vám doručíme do 2 pracovních dnů. Pokud ale řešíte dárek na poslední chvíli, po dohodě vám víno dodáme expresně – po Praze během několika hodin, mimo Prahu do druhého dne.

Přejete si dárkové víno doručit přímo oslavenci? NapIšte nám tuto informaci do poznámky a my vše zařídíme. Oslavenci předáme dárkové víno s věnováním, ostatní doklady najdete ve svém e-mailu.   


Nevíte si s výběrem vhodného dárku pro milovníka vína rady? Zavolejte nám na telefonní číslo 737 050 950 nebo napište. Společně vymyslíme dárek, který vykouzlí úsměv na tváři!