6 vinařských tipů na dárek pro maminku k narozeninám

Docházejí vám nápady na dárek pro maminku k narozeninám? Inspirujte se našimi vinařskými tipy na dárky, které jsou osobité a mají skutečně vyzrálý charakter. Záleží jen na vás, zda zvolíte archivní víno z roku maminčina narození, víno z vyhlášené vinařské oblasti nebo dezertní víno opojné chuti. Za každým vínem se skrývá příběh, který stojí za to ochutnat.

Víno z roku maminčina narození

Pokud vybíráte dárek pro maminku k narozeninám, není nic jednoduššího než zapátrat v našem archivu, kde najdete vína nejrůznějších ročníků. Jsme si jisti, že se v něm nachází také archivní víno z roku maminčina narození, které stačí zabalit do dárkové krabice na víno a převázat rudou mašlí.

Vinařský tip: Pohrajte si se symbolikou čísel a k 60. narozeninám své mamince vytvořte dárkovou kolekci tří vín zrajících krásných 20 let.

archivní vína k narozeninám

Oživte vzpomínky na cizinu

Má vaše maminka slabost pro Francii, Itálii nebo snad slunné Španělsko? Darujte jí víno z její oblíbené destinace, které v ní opět oživí krásné vzpomínky.

Pokud si lámete hlavu s výběrem toho pravého vína, vsaďte na pečlivě sestavenou degustační sadu vín, z nichž každé je zcela jedinečné. Pokud vás však žádný z degustačních setů nezaujme, vytvořte si vlastní dárkové balení vín, které bude šité na míru oslavence.

Vinařský tip: Dárkovou kolekci vín vytvoříte nejsnáze tak, že si pořídíte dřevěnou krabici vystlanou slámou, která pojme dvě, tři nebo čtyři lahve vína.

degustační sada vín

Víno, které potěší až za pár let

Luxusní dárek pro maminku může mít také podobu vína, které je k archivaci teprve předurčeno. Darujete ho sice hned, obdarovaná si ale jeho vůni a chuť užije až o mnoho let později.

Vína k archivaci můžete zabalit do dárkové krabice, která pojme až čtyři láhve. Pokud zvolíte víno stejné odrůdy i stejného ročníku, vaše maminka může každý rok otevřít jednu láhev a postupně hodnotit, jak se vlastnosti vína s časem mění.

Darujte gurmánský zážitek 

Oslaďte své mamince život a darujte jí dezertní víno, které má opojnou sladkou chuť a bohaté aroma. Podává se jako aperitiv nebo jako doplněk ke sladkým pokrmům a dezertům, avšak skvěle se snoubí také s výraznými sýry typu Roquefort.

Vinařský tip: Dezertní víno najde využití také v kuchyni. Připravíte s ním lahodnou vinnou omáčku, pečenou srnčí kýtu nebo třeba ovocný koláč.

Vsaďte na vyhlášená vína

Každá maminka si k narozeninám zaslouží jen to nejlepší. Proto vám přinášíme výběr vyhlášených vín, se kterými nemůžete udělat chybu.

  • Barolo je italské víno sytě červené barvy, které se vyrábí výlučně z hroznů odrůdy Nebbiolo a před uvedením na trh zraje minimálně 18–24 měsíců v dubových sudech.
  • Ryzlink rýnský je mezi vinaři po právu nazýván "králem vín a vínem králů". Podobně jako italské Barolo se hodí k dlouhodobé archivaci, takže si jeho plnou a harmonickou chuť můžete vychutnat i po mnoha letech v archivu.
  • Brunello di Montalcino se vyznačuje rubínovou až granátovou barvou a intenzivním aroma. Aby naplno projevilo svůj potenciál, je třeba, aby zrálo ještě několik let v lahvi.
  • Tokajské je dezertní víno zlatavé barvy, které má velmi intenzivní aroma. Skvěle se hodí ke sladkému pečivo nebo čokoládě.
  • Francouzská vína ze Sauternes jsou vyhlášená svou elegancí a jemnou sladkostí, která však postupně získává na mohutnosti a charakteru.

Žádná oslava se neobejde bez bublinek

Spojte příjemné s užitečným a darujte své mamince pravé šampaňské z vyhlášené vinařské oblasti Champagne. Zvlášť ceněná jsou ročníková vína, která se vyrábějí jen ve výjimečných rocích, kdy kvalita úrody zaručuje zvláštní charakter a dlouhý potenciál zrání.

Vinařská zajímavost: Víte, že pro šampaňské víno platí stejná ochrana značky jako pro koňak? To znamená, že žádné šumivé víno vyrobené kdekoliv jinde než v oblasti Champagne ve Francii nesmí používat označení Champagne.

Víno pro maminku k narozeninám luxusně oblékněte

Než zamíříte na oslavu narozenin, nezapomeňte váš mimořádný dárek patřičně zabalit. V naší nabídce naleznete luxusní dárkové krabice a boxy, ve kterých láhev archivního vína náležitě vynikne. Pokud se jedná o oslavencův první archivní kousek, doporučujeme k němu přidat speciální otvírák, který zabrání poškození korku a znehodnocení vína.

otvírák na archivní vína

Víno v dárkovém balení vám doručíme do 2 pracovních dnů. Pokud ale řešíte dárek na poslední chvíli, po dohodě vám víno dodáme expresně – po Praze během několika hodin, mimo Prahu do druhého dne.

Přejete-li si víno doručit přímo oslavenci, napIšte nám tuto informaci do poznámky a my vše zařídíme. Oslavenci předáme dárkové víno s věnováním, ostatní doklady najdete ve svém e-mailu. 

Nevíte si s výběrem archivního vína nebo dárkového balení rady? Zavolejte nám na telefonní číslo 737 050 950 nebo napište. Společně vymyslíme dárek, který vykouzlí úsměv na tváři!