Vinařské tipy na dárky pro muže, které potěší každou generaci

Říká se, že muži zrají jako víno. Proč se tím neinspirovat při vymýšlení dárku k narozeninám? Potěšte svého partnera, otce nebo dědečka luxusně zabaleným archivním vínem, které proměnilo svůj potenciál v lahodné chutě a nezaměnitelný buket.

Víno pro partnera

Narozeninový dárek pro životního partnera si žádá něco speciálního. Překvapte ho proto archivním vínem, které slaví narozeniny ve stejný rok. Nebo zavzpomínejte na společně prožité roky nad sklenkou vína, které zrálo stejně dlouho jako váš vztah. U nás to pravé víno vyberete snadno. Nabízíme totiž archivní vína seřazená podle ročníků. 

archivní vína k narozeninám

Vinařský tip: Láhev archivního vína zabalte do dárkové krabice vystlané slámou, aby dárek náležitě vynikl. Do krabice doporučujeme přidat také otvírák na archivní vína, který zabrání jeho případnému znehodnocení v podobě drolícího se korku. 

Víno pro tatínka

Nejlepší dárek pro tatínka? No přece ten, na který se vyplatí čekat!

Darujte svému tatínkovi víno určené k archivaci a sledujte, jak dlouho vydrží čekat, než ho poprvé otevře a ochutná. Archivace vína vyžaduje trpělivost a odhodlání, avšak když se zadaří a víno naplní svůj potenciál, radost z narozeninového dárku bude nefalšovaná.

Mějte však na paměti, že ne každé víno se hodí k archivaci. K dlouhověkosti ho předurčuje zejména vysoký obsah extraktů a tříslovin. Významnou roli hraje také ročník, kvalita producenta, poloha dané vinice a taky často opomíjený vliv, a to kvalita skladování. A jak víno správně archivovat? Důležitá je stálá teplota a vysoká vlhkost vzduchu. Více jsme se o tom rozepsali v tomto článku

Vinařský tip: Například svěží a lehká bílá moravská vína je dobré vypít do tří let od lahvování. Naopak těžká červená vína z Bordeaux nebo dezertní vína Sauternes mohou zrát klidně i desítky let.

Víno pro dědečka

Zralý muž si zaslouží zralé víno, které proměnilo svůj archivní potenciál v lahodné chutě a nezaměnitelný buket. Doporučujeme vybírat mezi víny, která se pyšní dlouholetou tradicí a zajímavou historií. 

K takovým bezpochyby patří italské Barolo, které se označuje za krále vín, ale také tokajské nebo legendární portské. Vynikající silné a sladké víno, které je historicky pevně spjato s městem Porto na severu Portugalska. 

víno jako dárek pro muže (1)

Vinařský tip: Chcete, aby byl narozeninový dárek osobnější? Vyberte archivní víno z roku dědečkova narození.

Víno pro kolegu

Oslaďte svému kolegovi život a darujte mu k narozeninám věhlasné francouzské víno Sauternes, které ho překvapí svou harmonickou sladkou chutí. Víno v dárkové krabici doporučujeme doplnit kvalitní hořkou čokoládou nebo třeba vanilkovými sušenkami, které se s chutí vína Sauternes dokonale snoubí.

Vinařská zajímavost: Víte, co vínům Sauternes propůjčuje jejich lahodnou sladkou chuť? Hrozny vinné révy každoročně napadá ušlechtilá plíseň Botrytis cinerea, která bobule přeměňuje na takzvané cibéby, jež v období sběru dosahují vysoké cukernatosti.

víno jako dárek pro muže

Víno pro kamaráda

Víte o svém kamarádovi, že je vášnivý cestovatel? Potěšte jeho dobrodružnou duši a věnujte mu víno, které přicestovalo přes půlku Evropy. Jediný doušek ho dokáže přenést do francouzského Chateau, na španělské pobřeží nebo třeba do slunné Itálie.

Dárek pro kamaráda, který rád cestuje nebo strávil cestováním krásné chvilky, můžete vybírat nejen podle země, ale i podle známých vinařských oblastí, jako je Bordeaux, Burgundsko nebo Toskánsko.

degustační sada vín

Vinařský tip: Prohlédněte si degustační sady vín nebo si sestavte vlastní dárkovou kolekci vín z různých koutů světa.

NECHTE VÍNO DORUČIT PŘÍMO OSLAVENCI

Víno v dárkovém balení vám doručíme do 2 pracovních dnů. Pokud ale řešíte dárek na poslední chvíli, po dohodě vám víno dodáme expresně – po Praze během několika hodin, mimo Prahu do druhého dne.

Přejete-li si víno doručit přímo oslavenci, napIšte nám tuto informaci do poznámky a my vše zařídíme. Oslavenci předáme dárkové víno s věnováním, ostatní doklady najdete ve svém e-mailu.

Nevíte si s výběrem archivního vína nebo dárkového balení rady? Zavolejte nám na telefonní číslo 737 050 950 nebo napište. Společně vymyslíme dárek, který vykouzlí úsměv na tváři!