ALKOHOL

Rádi si vychutnáte kvalitní whisky a rum? Nebo sháníte luxusní dárek k životnímu jubileu? U nás seženete pravou skotskou whisky zrající v dubových sudech, dokonale vyvážený rum Diplomático Mantuano nebo panamský rum Don Papa, jehož stáří dosahuje výjimečných 21 let. 

Rum, nebo whisky? Po čem sáhnete vy?

 • Rum se vyrábí destilací cukrové třtiny, obsahuje minimálně 37,5 % alkoholu a méně než 20 gramů cukru na litr. Po destilaci zraje v dubových sudech, kde se jeho chuť zjemní a jeho původní čirá barva získá zlatavě hnědý nádech. Doba zrání se pohybuje od 1 roku do 25 let, avšak na trhu najdete i starší rumy.
 • Whisky se vyrábí destilací různých obilných zrn nebo kukuřice. Následně se nechává alespoň 3 roky zrát v dubových sudech, v nichž získává svou specifickou tmavou barvu, chuť a vůni.

Víte, jaký je rozdíl mezi whisky a whiskey? Jedná pouze o jiný název označující jeden a ten samý alkoholický nápoj. Zatímco ve Skotsku, Kanadě a Japonsku si pochutnáte na whisky, v Irsku a Americe se setkáte s označením whiskey.

Rum a whisky z naší nabídky sami pečlivě vybíráme a díky tomu vám umíme poradit s jejich výběrem. Neváhejte nám proto zavolat na telefonní číslo 737 050 950 nebo napsat.

 

Nejprodávanější

   
 • TURQUOISE BAY RUM 0.7L 40% 2248
  Turquoise Bay Rum 0.7L 40%
  Skladem (1 ks)

  Rhum Turquoise Bay se vyrábí z melasy na ostrově Mauricius. Jde o blend rumů různého stáří, jehož nejstarší složkou je osmiletý destilát. Voní po karamelu a ovoci, nabízí ale také tóny dřeva. Na patře je sametový a lehký, s náznakem tropického ovoce a karamelu. Zakončení má dlouhé a krémové.


  929 Kč
     
  Značka: Turquoise Bay

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem