ALKOHOL

Rádi si vychutnáte kvalitní whisky a rum? Nebo sháníte luxusní dárek k životnímu jubileu? U nás seženete pravou skotskou whisky zrající v dubových sudech, dokonale vyvážený rum Diplomático Mantuano nebo panamský rum Don Papa, jehož stáří dosahuje výjimečných 21 let. 

Rum, nebo whisky? Po čem sáhnete vy?

  • Rum se vyrábí destilací cukrové třtiny, obsahuje minimálně 37,5 % alkoholu a méně než 20 gramů cukru na litr. Po destilaci zraje v dubových sudech, kde se jeho chuť zjemní a jeho původní čirá barva získá zlatavě hnědý nádech. Doba zrání se pohybuje od 1 roku do 25 let, avšak na trhu najdete i starší rumy.
  • Whisky se vyrábí destilací různých obilných zrn nebo kukuřice. Následně se nechává alespoň 3 roky zrát v dubových sudech, v nichž získává svou specifickou tmavou barvu, chuť a vůni.

Víte, jaký je rozdíl mezi whisky a whiskey? Jedná pouze o jiný název označující jeden a ten samý alkoholický nápoj. Zatímco ve Skotsku, Kanadě a Japonsku si pochutnáte na whisky, v Irsku a Americe se setkáte s označením whiskey.

Rum a whisky z naší nabídky sami pečlivě vybíráme a díky tomu vám umíme poradit s jejich výběrem. Neváhejte nám proto zavolat na telefonní číslo 737 050 950 nebo napsat.

 

Záznamy nebyly nalezeny...