Archivní vína jako originální dárek ke kulatinám

Kulatiny jsou vždy důvodem k oslavě, ke které zákonitě patří dobrá společnost a kvalitní víno. Využijte příležitosti a obdarujte své blízké archivním vínem z roku jejich narození, které zraje stejně dlouho jako oni. Nevíte si rady s výběrem ročníkového vína k 40., 50. a 60. narozeninám? Inspirujte se našimi tipy!

Archivní víno jako dárek k narozeninám

Víno z archivu potěší obdarovaného hned dvakrát – poprvé při předání a podruhé ve chvíli, kdy ho otevře a ochutná. Pokud si navíc dáte s výběrem záležet a zvolíte archivní láhev vína z roku narození oslavence, stane se dárek velmi originálním a osobitým. 

TIP: V našem archivu najdete ročníková vína, se kterými oslavíte jakýkoliv věk od 18. do 87. narozenin. Zvlášť vhodné jsou ale jako dárky k životním jubileím, jakými jsou padesátiny a další kulatiny. 

Víno k narozeninám

Zábavná hra s čísly

Nic vám samozřejmě nebrání v tom, abyste si se symbolikou čísel trochu pohráli. K 60. narozeninám se nabízí vytvořit dárkovou sadu červeného a bílého vína zrajícího 30 let nebo dárkový koš s třemi různými odrůdami vín, která se archivovala krásná dvě desetiletí.

Chybu neuděláte ani v případě, že zvolíte vína stejné odrůdy. Pokud si je bude oslavenec vychutnávat postupně, může sledovat, jak se vlastnosti a kvalita vína s časem mění.

TIP: Originální dárkovou kolekci vín vytvoříte nejsnáze tak, že si pořídíte dřevěný box na dvě, tři nebo čtyři lahve vína. 

Jak oslavit kulatiny? Vyberte víno podle roku narození 

Oslavte 40., 50. nebo 60. narozeniny svých rodičů, přátel nebo známých ve velkém stylu a s lahví dobrého archivního vína. 

Archivní víno ročník 1961 

K 60. narozeninám si vaši rodiče zaslouží něco obzvlášť výjimečného. Darujte jim proto archivní červené víno z oblasti Bordeaux, které si i po šesti dekádách zachovalo krásnou barvu a nabízí koncentrovanou chuť vyzrálého ovoce s úžasným buketem.  

Archivní víno 1961_1 

Archivní víno ročník 1971

Hledáte dárek k 50. narozeninám nebo dokonce k takzvané zlaté svatbě svých prarodičů? S archivním vínem zrajícím od roku 1971 nemůžete šlápnout vedle, zvlášť pokud vyberete víno z italské vinařské oblasti Piemont. Specifické složení půdy, jedinečné místní klima a tisíciletá tradice pěstování stojí za vznikem výjimečných vín, mezi nimiž najdete i takové vinařské skvosty, jako je Barolo a Barbaresco

Archivní víno 1971

Archivní víno ročník 1981

Slaví váš kamarád, příbuzný nebo kolega 40. narozeniny? Nedovolte, aby ho přepadla trudomyslnost a připomeňte mu, že s věkem jenom zraje stejně jako archivní víno z roku 1981. Vsadíte na osvědčená červená vína z Bordeaux, nebo zvolíte luxusní portské víno Kopke Colheita

Archivní víno 1981_2https://www.wineme.cz/1981/ 

A co půlkulatiny? 

Slaví někdo ve vašem okolí 35., 45. nebo 55. narozeniny? I pro něj se v našem archivu najdou výtečná dárková vína z významných vinařských regionů, která měla dostatek času, aby rozvinula svůj potenciál. Oslavenec si je může vychutnat už dnes, nic mu ale nebrání v tom, aby s nimi obohatil svou sbírku archivních vín a otevřel je třeba až za pár let. 

TIP: Přečtěte si, jak správně skladovat archivní víno, aby si zachovala veškeré své kvality.

 Archivní víno 1976_1

–> Prohlédněte si nabídku archivních vín ročník 1986.

–> Prohlédněte si nabídku archivních vín ročník 1976.

–> Prohlédněte si nabídku archivních vín ročník 1966.

Jak vybrat víno jako dárek a u nikoho si to nerozlít?

Nebojte, pro výběr archivního vína nemusíte být žádní znalci. Jestliže hledáte víno k významnému životnímu jubileu, orientovat se budete zejména podle ročníku, případně země původu. Pokud víte, že oslavenec část života strávil na francouzské riviéře nebo každé léto odjíždí za sluncem do Itálie, můžete se při výběru zaměřit na vína z těchto vinařských regionů. 

TIP: Pokud vybíráte dárek pro skutečného milovníka vína, vsaďte na osvědčená vína z vyhlášených vinařských regionů, jako je Bordeaux, Piemont nebo Toskánsko.  

Červené, nebo bílé? To je, oč tu běží

Odvěká otázka samozřejmě zní – potrpí si oslavenec na červené, nebo bílé víno? Obecně lze říci, že muži si spíše pochutnají na suchém červeném vínu, zatímco ženy dají přednost dezertním vínům bílé barvy. Přihlédnout ale můžete také k ročním obdobím – v zimě se doporučuje pít víno červené, které vás krásně zahřeje, naopak v létě je ideální čas na sklenku bílého.

TIP: Pokud si výběrem skutečně nejste jistí, vytvořte oslavenci dárkovou sadu červeného a bílého vína nebo mu nechte doručit dárkový poukaz na víno dle jeho výběru.

Bílé nebo červené archivní víno

Luxusním vínům sluší dárkové balení

Víno se nesluší předávat oslavenci jen tak, zvlášť pokud se jedná o luxusní ročníkové víno. Vložte ho proto do elegantní dárkové krabice na víno vystlané saténem nebo do dřevěného dárkového boxu na víno vyplněného slámou. 

Dárková sada archivních vín Víno v dárkovém balení

 

Otvírák na archivní vína 

Dlouhá léta zrání se podepisují na stavu korku, který se při otvírání láhve může lehce rozpadnout a archivní víno tak znehodnotit. Jestliže si nejste jisti, zda vámi obdarovaná osoba vlastní speciální otvírák na archivní vína, raději ho přidejte k dárkovému balíčku. 

Otvírák na archivní víno

Nechte víno doručit oslavenci až domů

Víno v dárkovém balení vám doručíme do 3 pracovních dnů. Pokud ale řešíte dárek na poslední chvíli, po dohodě vám víno dodáme expresně – po Praze během několika hodin, mimo Prahu do druhého dne.

Přejete si víno jako dárek ke kulatinám doručit přímo oslavenci? Napíšte nám tuto informaci do poznámky a my vše zařídíme. Oslavenci předáme dárkové víno s věnováním, ostatní doklady najdete ve svém e-mailu.   

Nevíte si s výběrem archivního vína nebo dárkového balení rady? Zavolejte nám na telefonní číslo 737 050 950 nebo napište. Společně vymyslíme dárek, který vykouzlí úsměv na tváři!