Poznejte výjimečné Bordeaux - Chateau Réaut

Bordeauxské vinařství Chateau Réaut je vycházející hvězdou, kterou lze pořídit ještě za rozumnou cenu. A možná jste o Réotu již slyšeli, Česká televize totiž o tomto vinařství nedávno udělala krásnou reportáž v rámci pořadu "Milovníci vína".

KOUKNOUT NA REPORTÁŽ


Není Cadillac jako Cadillac. Ten francouzský se vyslovuje "Kadyjak" a leží přes řeku přímo naproti Sauternes. Je to apelace, kde se v drtivé většině vyrábějí jednoduchá, levná vína. Ovšem tohle víno míří svou kvalitou mnohem výše. Majitel však vysvětlil, oč tu běží.Ch. Reaut 1

To vinařství (a především jeho skvělý terroir) si před časem vyhlédl šampaňský dům Roederer, který chtěl zavést do portfolia nějaké exkluzivní Bordeaux. Koupil jej a vše zrekonstruoval. Ale pak se objevila náhlá možnost koupit Ch. Pichon Comtesse, kterou Roederer využil a Ch. Réaut už nepotřeboval. Získala ho skupina 4 nadšenců, půlka z nich z Bordeaux, půlka z Burgundska. A za finanční pomoci dalších 400 (!) podporovatelů dotáhli věci do konce.

Od první práce na vinici až k té poslední ve sklepě tu všechno funguje jako na Grand Cru Classé, včetně ručního sběru do malých přepravek i zrání vína v (50% nových) sudech. Cabernetu 37%, Merlotu 58%, Cabernetu Franc 5%.

Šťavnaté, pevné, zábavné víno se zralými tříslovinami a krásnou dochutí. K čemu to chuťově přirovnat? Nejspíše by se dalo označit za takový St. Julien z pravého břehu. Tedy jen kousek z pravého břehu, jen co přes řeku dohodíte kamenem z levého :-)


Celou nabídku vín, která jsou skladem, najdete u nás v e-shopu

PROHLÉDNOUT NABÍDKU