Solaia Toscana IGT, 2011, Antinori, 0,75 Antinori

 
Dostupnost Skladem (1 ks)
8 790 Kč
   
Značka Antinori
Kategorie Toskánsko
 

Víno má plnou, koncentrovanou a velmi elegantní vůni s tóny heřmánku a rozinek. Intenzivní, ovocná a komplexní chuť s výbornou strukturou, jemnými, dokonale vyváženými tříslovinami a lahodným, velmi dlouhým závěrem.

Kultovní víno, které datuje první ročník se uvedl na trh v roce 1978. Pochází z 20ha parcely v Tignanello v oblasti Chianti Classico.  Později k nim přibylo Sangiovese. Nejvýše položené části vinic jsou vysázeny v nadmořské výšce 400 metrů. Víno Solaia se vyrábí pouze v těch nejlepších ročnících a z toho důvodu nebylo vyrobeno v letech 1980, 1981, 1983, 1984 a 1992. Vápencovo hlinitá půda pomáhá k plnohodnotnému dozrávání hroznů a v sušších letech zadržuje ideální vlhkost v půdě. Výsledkem je opulentní víno s plným tělem. 

Antinori má velmi dlouhou a pestrou rodinnou historii, která trvá již po 26 generací, a rodina vyrábí vína již přes 600 let. Giovanni di Piero Antinori se stává v roce 1385 součástí „Arte Fiorentina dei Vinattieri“. Veškeré firemní inovace v celé historii si rodina vždy osobně kontrolovala. Vinice Solaia se nacházejí na nejslunnějších částech svahů usedlosti Tignanello. Nejlepší hrozny z nejlepších vinic, zbytek je vášeň a maximální péče.  Samotné Tignanello má rozlohu 47 hektarů, nedaleko ležící Solaia 10 hektarů. Tyto vinice leží v nadmořské výšce 350-450 metrů, kde si mohou hrozny užít teplých dnů i chladných nocí. Pěstuje se zde typická odrůda Sangiovese, ale také moderní odrůdy jako Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc. Rodina Antinori zde začala experimentovat m s odrůdami typu Cabernet již ve dvacátých letech minulého století.

Země Itálie
Oblast Toskánsko
Objem 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.