Chateau Haut Bailly 1997 Chateau Haut Bailly

 

Archivní víno ročníku 1977

Dostupnost Skladem (1 ks)
1 960 Kč
   
Značka Chateau Haut Bailly
Kategorie Pessac Leognan
 

Stopy po pěstování vína na dnešním Ch. Haut-Bailly se dají vysledovat až do roku 1461. A i své dnešní renomé si získává jako reprezentant vynikající klasiky. Nachází se mezi La Louvière a Larrivet Haut-Brion, na cestě spojující Léognan s Cadaujacem.

Na počátku 17. století patřil tento majetek pařížskému bankéři jménem Bailly, jenž mu dal své jméno. Dalším významným majitelem se stal neortodoxní Alphonse Bellot de Minières, který nejenže neuznával roubování révy na americké podnože, ale navíc praktikoval pozoruhodnou metodu čištění tanků vynikajícím koňakem Grand Fine Champagne, který pak v tanku zůstával. Tak či onak, Haut Bailly se pod jeho vedením vyšvihlo mezi nejprestižnější vína této oblasti a dosahovalo ceny 2. Grand Cru Classé v Médocu.

V r. 1955 se novým majitelem stal původem belgický négociant D. Sanders a pro Haut Bailly nastala nová kvalitativní epocha. Posledním majitelem (od r. 1998) je americký bankéř Wilmers, avšak při řízení château nadále velmi těsně spolupracuje se Sandersovými. Vinařským poradcem býval kdysi slavný enolog E. Peynaud, dnes je to neméně věhlasný D. Dubourdieu.

Vinařsství Haut- Bailly má 30 hektarů vinic, kde je skladba odrůd 64% Cabernet Sauvignon, 30% Merlot, 6% Cabernet Franc. Celková produkce vinařství se pohybuje kolem 160 tisíc lahví za rok.

Druh Suché
Apelace Pessac Leognan
Země Francie
Oblast Bordeaux
Ročník 1997
Objem 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.