Masseto Toscana, IGT, 2017

 

Ikonické víno a jedno z nejslavnějších vín Itálie! Víno pocházející z vinařství Tenuta dell'Ornellaia si dalo za cíl vytvořit jedno z nejuznávanějších vín Itálie, a to se mu povedlo. Jedná se o 100% Merlot. 

Dostupnost Skladem (3 ks)
22 490 Kč
   
Značka Tenuta dell'Ornellaia
Kategorie ITÁLIE
 

Ikonické víno a jedno z nejslavnějších vín Itálie! Víno pocházející z vinařství tenuta dell'Ornellaia si dalo za cíl vytvořit jedno z nejuznávanějších vín Itálie, a to se mu povedlo. Jedná se o 100% Merlot. 

Vůně má intenzivní aroma borůvek, malin, švestek, lesních plodů, s dotekem tabáku, máty, tymiánu, pikantní vanilky a lékořice. Elegantní chuť má jemnou tříslovinu a perfektně vyvážený obsah kyselin.

Historie vinařství Tenuta dell'Ornellaia začíná rokem 1981, kdy markýz Lodovico Antinori vybral polohy v oblasti Bolgheri na západě Toskánska pro výsadbu odrůd Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc a Merlot jako odpověď na víno Sassiaia. V roce 1999 vstupuje do solečnosti kalifornský výrobce Robert Mondavi a v roce 2002 se stává kompletním vlastníkem usedlosti, aby poté přenechal 50% společnosti toskánské šlechtické rodině Marchesi dé Frescobaldi.

Masseto disponuje 6,6 hektary půdy, kde pěstuje výhradně odrůdu Merlot.  Název vína Masseto pochází ze stejnojmenného kopce, který uznávaný enolog Andre Techelistcheff vybral jako vhodné místo pro pěstování odrůdy Merlot(daná oblast je unikátní šedou a modrou hlínou).  Jméno Masseto pochází z odvození slova „masso“ což v italštině znamená skála nebo balvan, tak je totiž tvrdé podloží v dané oblasti vinice. Celková produkce toho unikátního víně je 30 tisíc lahví.

Země Itálie
Oblast Toskánsko
Ročník 2017
Odrůdy Merlot

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: