ANGELO GAJA Gaia & Rey 2011, 0,75l Angelo Gaja

 

Světle slámová barva se zlatými odlesky. Intenzivní plné aroma nektarinek, meruněk, lískových jehněd, vlhké půdy a čerstvých bylin. Opulentní plná chuť nabízí tóny vyzrálých broskví, ananasu a kandovaného zázvoru se stopou vanilky. Dlouhý minerální svěží závěr.

Dostupnost Skladem (1 ks)
7 590 Kč
   
Značka Angelo Gaja
Kategorie ITÁLIE
 

Jedno z nejslavnějších vinařství Itálie. Toto proslavené vinařství založil Giovanni Gaja v roce 1869 a po čtyři generace zůstalo výhradně ve vlastnictví rodiny. Nejvíce se proslavil v rodném Piemonte na vinicích v okolí měst Barbaresco a La Morra. V současné době rodina rozšířila své působení i do Toaskánska, kde vlastní vinice v okolí města Montalcino a Castagneto Carducci, zde produkuje úžasná Brunella a famózní Super Toskánská vína.  Zajímavostí je, že v roce 1984 odmítl naplnit 1 200 Hl vína Barbaresco pod svou značkou Angelo Gaja. Důvodem  bylo nepříznivé celoroční počasí, které zabránilo vinicím vyváženě vyzrát. Víno bylo prodáno do vinoték na stáčení ze sudu.

První Chardonnay vyprodukované v Piemonte a první italské bílé víno, které bylo školeno v sudech typu barrique. Gaia & Rey bylo pojmenováno po jeho první dceři Gaje (Gaia Gaja) a babičce Clotilde Rey. Gaia & Rey je vyrobené ze dvou různých vinic v Barbarescu a Barolu. První vinice byla vysazená v roce 1979 v Treisu a druhá v Serralunga d’Alba vysazená v roce 1989. První produkce tohoto vína se datuje do roku 1983.

Země Itálie
Oblast Piemont
Objem 0,75 l
Odrůdy 100% Chardonnay

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: