Massif d´Uchaux 2019, Domaine Cros de la Mure, 0,75 l

 

Massif d´Uchaux je víno velmi intenzivní chuti, dlouhé, obsahující tóny jahod, jeho taniny jsou u mladého vína (1-2 roky) výraznější. Pochází z velmi klasického rodinného vinařství s obrovskou reputací.

Dostupnost Skladem (2 ks)
660 Kč
   
Značka Domaine Cros de la Mure
Kategorie FRANCIE
 

Velmi klasické rodinné vinařství s obrovskou reputací. Eric Michel a jeho sestra Myriam vlastní celkem 18,5 hektarů vinic, z nichž většina spadá do apelace Cotes du Rhone, menší část patří pod Cotes du Rhone Villages-Massif d´Uchaux a 1 hektar náleží právě Gigondas. Víno velmi intenzivní chuti, dlouhé, obsahující tóny jahod, jeho taniny jsou u mladého vína (1-2 roky) výraznější.

Víno je vyráběno v BIO režimu.

Na svazích masivu Uchaux se víno pěstovalo už v římských dobách. V roce 1937 byla tato oblast zařazena pod AOC Cotes du Rhone, v roce 1983 povýšila na Cotes du Rhone Villages a v roce 2005 získala právo přiřadit k tomuto označení i jméno „Massif d´Uchaux“. Platí pouze pro červená vína. Rozloha vinic celkem 178 ha, nacházejí se v nadmořské výšce 100 až 280 m v zalesněném masivu (ten má jméno podle vesnice Uchaux). Půda je dosti kamenitá. 

Druh Suché
Apelace Cotes du Rhone Villages
Země Francie
Oblast Rhona
Ročník 2019
Objem 0,75 l
Odrůdy Grenache, Mourvedre
Odrůdy 60% Grenache, 40% Mourvedre
Výroba BIO

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: