Chablis Les Deux Rives 2017 Olivier Leflaive

 

Víno odrůdy Chardonnay je díky vápencovému podloží hodně minerální a s výraznou kyselinou. Chablis Les Deux Rives „dva břehy“ pochází z obou stran řeky Serien, která odděluje Le Chablisien na dva břehy. Víno pochází z 12 samostatných parcel, které jsou verifikované samostatně.

Dostupnost Skladem (11 ks)
849 Kč
   
Značka Olivier Leflaive
Kategorie FRANCIE
 

Víno odrůdy Chardonnay je díky vápencovému podloží hodně minerální a s výraznou kyselinou. Chablis Les Deux Rives „dva břehy“ pochází z obou stran řeky Serien, která odděluje Le Chablisien na dva břehy. Víno pochází z 12 samostatných parcel, které jsou verifikované samostatně. Rodina Leflaive je ve světě vína obrovským pojmem.

První zmínka o rodině Leflaive v Puligny je z roku 1717, ale skutečný zakladatel vinařství byl Joseph (1870–1953), kterého následovali jeho 2 synové, Vincent a Jo. Nicméně až pod vedením Anne- Claude, mezi lety 1990 a 2015, se Domaine Leflaive stalo lídrem biodynamického hnutí v Burgundsku. Oliver Leflave, který se podílel na spoluřízení vinařství Domanie Leflaive v letech 1982 až 1994 se následně rozhodl rodinný podnik opustit a vytvořil si svůj vlastní podnik vinařství Olivier Leflaive, počátek této změny se datuje od roku 1984.

Doménou tohoto vinařství je zejména odrůda Chardonnay, jeho portfolio zahrnuje produkce na úrovni regionálních vinic, až po nejznámějších cru Burgundska, včetně Le Montrachet.

Druh Suché
Apelace Chablis
Země Francie
Oblast Burgundsko
Ročník 2017
Objem 0,75 l
Odrůdy 100% Chardonnay

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: