Degustační sada Itálie

 

Degustační sada italských vín

Sada obsahuje 6 lahví vína

Možnosti balení najdete zde

Dostupnost Skladem (11 ks)
1 922 Kč
   
Kategorie DEGUSTAČNÍ SETY
 

Degustační sada Itálie

Prosecco DOC Extra Dry Cantine Regie

Brand Cantine Regie spadá pod rodinné vinařství Carpené Malvolti, které dohlíží na aplikování tradičních postupů výroby tohoto Prosecca. Carpené Malvolti je nejstarší rodinné vinařství, které produkuje šumivé víno. Vinařství bylo založeno již v roce 1868 s vášní zakladatele Antonio Carpené. Jedná se o první vinařství v Itálii, které produkovalo Prosecco jako šumivé víno a již v roce 1924 vytvořilo první etiketu s názvem Prosecco. Prosecco s harmonickou chutí a jemným elegantním perlením. Toto šumivé víno poskytuje svěžest v kombinaci s delikátním aromatickým buketem s tóny jablek a květin.

CasaPica 2016 Decugnano dei Barbi

První písemné záznamy o historii místního statku Decugnano pochází až z roku 1212, kdy se zde vyrábělo víno pro duchovní z dané oblasti. Majitel Claudio Barbi koupil vinařství v roce 1973 a na celkové ploše 32 hektarů pěstuje víno. Ve skleničce čekejte velmi příjemné suché bílé víno, v jehož vůni i chuti dominují tóny exotického ovoce, ananasu nebo citrusů. Na jazyku je víno příjemně šťavnaté, s jemně minerální dochutí. Zrání: 6 měsíců v nerezových tancích bez použití sudů. 50% Grechetto, 34% Vermentino, 16% Chardonnay.

Villa Barbi Bianco 2017 Decugnano dei Barbi

První písemné záznamy o historii místního statku Decugnano pochází až z roku 1212, kdy se zde vyrábělo víno pro duchovní z dané oblasti. Majitel Claudio Barbi koupil vinařství v roce 1973 a na celkové ploše 32 hektarů pěstuje víno. Chuť je suchá, s příjemnou kyselinou a delší dochutí, ve které se objevuje jemná mineralita. Nádherně pitelné víno z organických hroznů. Zrání: 6-9 měsíců v nerezových tancích bez použití sudů. 50% Grechetto, 20% Vermentino, 20% Sauvignon Blanc, 10% Procanico.

Villa Barbi Rosso 2016 Decugnano dei Barbi

První písemné záznamy o historii místního statku Decugnano pochází až z roku 1212, kdy se zde vyrábělo víno pro duchovní z dané oblasti. Majitel Claudio Barbi koupil vinařství v roce 1973 a na celkové ploše 32 hektarů pěstuje víno. Citlivá práce se sudem, zralé ovoce s tóny třešní a ostružin. Zrání: v nerezových tancích, 30% ve velkých dubovýh sudech. 34% Cabernet Sauvignon, 33% Merlot, 33% Sangiovese.

 Chianti DOCG 2019 Terre del Bruno

Ve vůni můžeme najít typické tóny odrůdy Sangiovese, ze které se dělají oblíbená vína CHIANTI. V chuti je to víno čerstvé, lehké až středně plné, nekomplikované a šťavnaté. Chianti je určené k běžnému pití. 

  Dolcetto d´Alba "Priavino" 2017 Roberto Voerzio

Roberto Voerzio je bezesporu jedna z největších osobností ve světě vína. Jeho přístup k produkci vína je extrémní, přistupuje k drastickému stresování keřů a značné redukci na vinicích. Jeho redukce na daný keř někdy přesahuje i 60% v porovnání s jinými producenty. Roberto je přesvědčen, že jen za těchto podmínek je schopen produkovat víno na nejvyšší úrovni a jeho svérázný přístup se patrně vyplácí, jeho vína jsou vysoce ceněna a celosvětově uznávána. Dolcetto má nižší kyselinu, vyšší taniny a spoustu antokyanů (barviv) ve slupce, které vínu dávají tmavě rubínovou barvu, mnohdy s fialovými odlesky. Dolcetto je stylem jemného a kulatého vína, ovocné a aromatické. Zraje 12 měsíců v nerezových tancích bez použití sudů.

 

Země Itálie
Objem 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.