Degustační sada Bordeaux a Piemont

 

Degustační sada francouzských a italských vín

Sada obsahuje 6 lahví vína

 

Dostupnost Skladem (12 ks)
3 377 Kč
   
Kategorie DEGUSTAČNÍ SETY
 

Degustační sada Bordeaux a Piemont

Grant Bateau 2016 Chateau Beychevelle

Jméno „Grand Bateau“ neboli „Velká loď“ odkazuje na slavné Ch. Beychevelle, které je v mnohém spojeno s tématem lodí a námořníků.

Chateau La Roque de By 2015 Chateau La Tour de By

Pěkné víno Ch. Roque de By z kategorie cru bourgeois, patří stejným majitelům jako Ch. La Tour de By.

Chateau Réaut 2016 Chateau Reaut

Bohaté a nečekaně komplexní víno z jen málo známé apelace. Lahodné, perfektně udělané. Šťavnaté, pevné, zábavné víno se zralými tříslovinami a krásnou dochutí. Pravý břeh, levý břeh? Vše v jednom… 58% M, 37% CS, 5% CF. Vinařství (a především jeho skvělý terroir) si před časem vyhlédl šampaňský dům Roederer, který chtěl zavést do portfolia nějaké exkluzivní Bordeaux. Koupil jej a vše zrekonstruoval. Ale pak se objevila náhlá možnost koupit Ch. Pichon Comtesse, kterou Roederer využil a Ch. Réaut už nepotřeboval. Získala ho skupina 4 nadšenců, půlka z nich z Bordeaux, půlka z Burgundska. A za finanční pomoci dalších 400 (!) podporovatelů dotáhli věci do konce. Od první práce na vinici až k té poslední ve sklepě tu všechno funguje jako na Grand Cru Classé, včetně ručního sběru do malých přepravek i zrání vína v (50% nových) sudech.

Chateau Beaumont 2015 Chateau Beaumont

V ročníku 2015 moc pěkné víno, ovocné, šťavnaté, přitom naprosto klasické. Udělá Vám radost. Po enologické stránce se o něj stará rodina Boissenot (dělá též Ch. Lafite Rothschild), známá "štíhlou" výstavbou svých vín.

Dolcetto d´Alba "Priavino" 2017 Roberto Voerzio

Roberto Voerzio je bezesporu jedna z největších osobností ve světě vína. Jeho přístup k produkci vína je extrémní, přistupuje k drastickému stresování keřů a značné redukci na vinicích. Jeho redukce na daný keř někdy přesahuje i 60% v porovnání s jinými producenty. Roberto je přesvědčen, že jen za těchto podmínek je schopen produkovat víno na nejvyšší úrovni a jeho svérázný přístup se patrně vyplácí, jeho vína jsou vysoce ceněna a celosvětově uznávána. Dolcetto má nižší kyselinu, vyšší taniny a spoustu antokyanů (barviv) ve slupce, které vínu dávají tmavě rubínovou barvu, mnohdy s fialovými odlesky. Dolcetto je stylem jemného a kulatého vína, ovocné a aromatické. Zraje 12 měsíců v nerezových tancích bez použití sudů.

Barolo „La Tartufaia“ 2009 Giulia Negri

Rodina Negri na kopci Serradenari pěstuje víno již přes 150 let. V současnosti vede vinařství mladá talentovaná vinařka Giulia. Lásku k vínu si vybudovala v rodinném podniku a na svých cestách do Francie, kde studovala enologii. Rodina vlastní 20 hektarů půdy, z toho na 6,5 hektarech pěstují vinnou révu. Na zbylých 7 hektarech se nachází prastarý lanýžový les "La Tartufaia". Otec Giovanni a jeho dcera Giulia, která pracuje v rodinném podniku jako enoložka, pečují o své prvotřídní vinice a poslední zbytek lanýžového lesa v duchu starých tradic a s respektem k terroiru, ale zároveň citlivě integrují moderní postupy a inovace. Zrání: 24 měsíců v sudech ze slovanského dubu o velikosti 25hl.

 

Objem 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.