Riesling pozdní sběr "zrálo v sudu" 2015, Sonberk, 0,75 l

 

Velké víno ze skvělého ročníku 2015, které zrálo 24 měsíců ve francouzských sudech o objemu 228 l a 500 l. Víno je připravené k pití, stále však s velkým potenciálem zrání.

Dostupnost Skladem (1 ks)
420 Kč
   
Značka Sonberk
Kategorie ČESKÁ REPUBLIKA
 

Barva je slámově žlutá se zlatavými odlesky. Vůně je příjemná, plná sušených meruněk a kandovaného ovoce. Náznak petroleje podtržený jemným tónem ušlechtilého dřeva ukazuje na komplexní a vyzrálé víno. Chuť je uhlazená, robustní a dlouhá. Okouzlí vás nádhernou medovostí s podkresem kerosinu s živou kyselinou, jemným dřevem a sušenými rozinkami v závěru.

Tento Riesling bude skvělým společníkem v gastronomii, zvláště se bude hodit k tučným rybám či konfitovanému bůčku.

Z historie se dozvídáme, že Sonberk byl osázen révou již ve XIII. století a díky své ideální poloze s jižní expozicí svahů dával slavná popická vína. Již ve XVI. století nabyla vína z úpatí vrchu Slunečná takové kvality a pověsti, že byla žádána samotným českým králem a markrabím moravským Ludvíkem Jagellonským.

Na tradici starobylé vinice produkující královská vína navázalo vinařství Sonberk v roce 2003.

Na více než 40 hektarech pěstujeme zejména Ryzlink rýnský, Pálavu a Tramín, způsobem šetrným k životnímu prostředí. Z ručně sklízených vlastních hroznů vyrábíme do 150 000 lahví.

Sonberk je držitelem platinové medaile Best in show v kategorii suchých aromatických vín, dále platinové medaile Best in Category v regionální kategorii sladkých vín a mezinárodního ocenění Nejlepší bílé suché víno střední a východní Evropy z oborově nejprestižnější soutěže Decanter World Wine Awards

Apelace Mikulovská
Země Česká republika
Oblast Morava
Ročník 2015
Objem 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.